دریافت@دانلود تحقیق تاثیر تورم در بورس@

دانلود تحقیق تاثیر تورم در بورس|40193235|cbk50317370|دانلود تحقیق تاثیر تورم در بورس ,بورس,تجارت,مالكیت,بازار بورس,تاریخچه بورس,بازارهای بین‌المللی,شاخص بورس,سلف فروش
هم اکنون فایل با موضوع دانلود تحقیق تاثیر تورم در بورس آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فصل اول

بورس

اگر چه عبارت بورس واژه‌ای پركاربرد است اما تا حدودی مبهم می‌نماید. غالباً به سهام شركت‌ها در هر كشور اطلاق می‌گردد. به عنوان مثال یك سرمایه‌گذار در ایالات‌متحده بورس را مجموعه سهام شركت‌های موجود در این كشور می‌داند. برای نمونه این بازار در ایالات‌متحده شامل بورس سهام شهر نیویورك كه به اختصارNyseنامیده می‌شود، انجمن ملی بها گذاری خودكار سهام توسط دلال‌ها سهام NADAQ، بورس سهام آمریكا در شیكاگو Amex می‌باشد.در معنای وسیع آن، بازار بورس به كل سهام موجود در تمام كشورها اطلاق می‌گردد.

تجارت

در اصل بازار بورس به صورت علنی و در تالاری كه بدین‌منظور در نظر گرفته شده بود برگزار می‌گردد. اما امروزه تجارت سهام بیشتر از طریق كامپیوتر و به صورت آن‌لاین بین فروشنده و خریدار صورت می‌گیرد.شركت‌های بزرگ اغلب در چندین مكان به تجارت می‌پردازند. برای مثال، سهام شركت Exxon Mobile در استرالیا، فرانكفورت، بلژیك، لندن، بوینس‌آیرس و نیویورك خرید و فروش می‌گردد.

مالكیت

در سال‌های دور، در سرتاسر جهان، خریداران و فروشندگان سهام، سرمایه‌گذاران و تجاری بودند كه به صورت شخصی و انفرادی به داد و ستد می‌پرداختند، با گذشت زمان بازارها به سوی نهادگرایی حركت كردند و خریداران و فروشندگان به صورت موسساتی درآمده‌اند، (مثال: سازمان امور بازنشستگی، شركت‌های بیمه، شركت‌های تعاونی سرمایه‌گذاری در سهام، گروه‌های سرمایه‌گذار و بانك‌ها) افزایش سرمایه‌گذاری به صورت سازمانی و نهادی سبب ایجاد ملاحظات حرفه‌ای و شغلی شده و این نوع بازارها را تحت نظم و كنترل قانونی درآورده است.

خصوصیات بازار بورس در سرتاسر جهان با یكدیگر متفاوت است. برای نمونه، اكثریت سهام در بازارهای بورس ژاپن در دست شركت‌های مالی و كمپانی‌های صنعتی است در صورتی كه در ایالات‌متحده آمریكا و كشور انگلیس این مقدار در دست اشخاص و افراد است.

تاریخچه بورس

در قرن 12 میلادی در فرانسه Courtier dechange به اداره و نظارت بر دیون جوامع كشاورزی به نمایندگی از بانك‌ها مربوط بود و افراد شاغل در این محل را می‌توان اولین دلالان بورس نامید.در قرن 13 میلادی، تجار Bruges در خانه شخصی به نام vander bourse جمع می‌گردیدند و در سال 1309 آنجا را به صورت یك موسسه درآوردند كه Bruges Bourse نامیده می‌شد. این ایده به سرعت در فلاندر (نام ناحیه‌ای در قرون وسطی كه بخشی از شمال خاوری فرانسه و جنوب بلژیك امروزی را دربرمی‌گرفت) و بخش‌های همسایه گسترش یافت و Bourses به زودی در شهرهای گنت و آمستردام گشایش یافت . .در اواسط قرن 13، بانكداران ونیزی شروع به تجارت اوراق قرضه دولتی نمودند. در سال 1351 دولت ونیز شایعات در حال انتشار را كه هدفش كاهش قیمت اوراق قرضه دولتی بود را بی‌اساس و بی‌اعتبار خواند.شهرهای پیزا كه برج پیزا در آن است. ورونا، جنوا و فلورانس نیز در قرن 14، تجارت این نوع اوراق را آغاز كردند. این امر در این شهرها امكان‌پذیر بود بدین‌علت كه این شهرها مستقل بوده و توسط دوك اداره نمی‌شد بلكه اداره آنها به دست شورایی از بومیان این شهرها بود . كشور هلند بعدها شركت‌های سهامی با مسوولیت محدود را در بورس بنیان نهاد كه به سهامداران امكان فعالیت و در معاملات تجاری و سهیم شدن در سود و زیان این شركت‌ها را می‌داد . .در سال 1602 كمپانی هند شرقی شعبه كشور هلند اولین اوراق بهادار و سهام را در بازار بورس آمستردام منتشر كرد. این كمپانی اولین شركتی است كه سهام و اوراق قرضه خود را صادر نمود.

بازارهای بین‌المللی

اولین بازار بورسی كه به طور مستمر فعالیت می‌كرد Amesterdam beurs در اوایل قرن 17 میلادی بود. هلندی‌ها در پیش‌فروش سهام، امتیاز خرید و فروش سهام به بهای از پیش تعیین شده و... پیشرو بودند.امروزه بازارهای بورس در تمام كشورهای قدرتمند اقتصادی وجود دارد و بزرگترین این بازارها در كشورهای چین، ایالات‌متحده ژاپن و در اروپا قرار دارد.

شاخص بورس

نوسان قیمت بازار یا بخشی از آن در سیستمی كه شاخص بازار بورس نامیده می‌شود ثبت می‌گردد.

سند مشتق1

: Option قراردادی است كه به سرمایه‌گذار حق خرید یا فروش اوراق‌قرضه را مثل سهام و... با قیمت توافق شده در یك دوره زمانی مشخص و بدون الزام می‌دهد.

Future )قراردادهای آتی یا سلف): قراردادی است كه سرمایه‌گذار را ملزم به خرید و فروش اوراق قرضه با قیمت توافق شده در یك دوره زمانی مشخص، می‌نماید . . این نوع بازارها در قیاس با بازارهای سهام‌های دارای حق تقدم ریسك‌پذیری بالاتری دارند.

Leverage strategies

استراتژی‌های سرمایه‌گذاری (سرمایه‌گذاری با پول قرضی(

سهامی كه كارگزار بورس مالك آن نیست به صورت سلف فروش و یا وجه‌الضمان داد و ستد می‌گردد.

سلف فروش

در این سیستم، كارگزار بورس سهام را قرض می‌گیرد (معمولاً از بنگاه دلالی كه سهام مشتری و یا سهام خود را به طور قسطی نگاه می‌دارد) و بعد آن را در بازار به فروش می‌رساند. به این امید كه قیمت‌ها كاهش یابد. سپس كارگزار سهام را دوباره خریداری می‌كند. در صورتی كه قیمت‌ها كاهش یافته باشد سود كرده و در صورتی كه قیمت‌ها افزایش یافته باشد ضرر می‌كند.

بودجه خرید


مطالب دیگر:
🔑بررسی وضعیت فعلی مدیریت بازار فیروزه صادراتی و ارائه راهکارههای مناسب جهت افزایش صادرات🔑پروژه مالی دادرسی سازمان جهاد کشاورزی🔑بررسی تصفیه فاضلاب صنایع غذایی🔑کارگاه مهارتهای عمومی مدیریت🔑روش تحقیق سطح مربیگری🔑تحقیق آشنایی با هنر گرافیک🔑بررسی ct ترانس جریان، مزایا و انواع آن🔑تحقیق آسمانی در زمین (امام رضا)🔑بررسی آفات گلخانه ای🔑تحقیق آلومینیوم‌ و موارد کاربرد آن🔑فایل پاورپوینت کامل درس عربی 3🔑فایل پاورپوینت کامل درس مبانی رایانه دبیرستان🔑تحقیق انسانهای نخستین🔑بررسی انواع پستهای فشار قوی و تجهیزات آن🔑بررسی اهمیت گوشت مرغ در تغذیه انسان🔑روش تحقیق ایثار و شهادت از دیدگاه قرآن و سیره نبوی به ویژه مصادیق آن در جامعه🔑بررسی بانک اطلاعاتی🔑بدیع چیست انواع و ویژگیهای آن🔑بررسی ارتباط آموزشهای فنی و حرفه ای رسمی (بخش صنعت) با نیازهای بازار كار از دیدگاه مدیران صنایع🔑روش تحقیق بررسی رابطه منبع كنترل ( درونی- برونی)🔑روش تحقیق روابط زوجین با والدین خود و مشکلات ناشی از آن🔑بررسی سیره اخلاقی امام رضا (ع)🔑بررسی عوامل موثر بر دوست یابی های اینترنتی بین دانشجویان 18-30 ساله🔑بررسی میزان ونوع استفاده از اینترنت🔑بررسی و ساخت انواع سنسورها و سنسور پارک