دریافت@پایان‌نامه كارشناسی ارشد رشته حسابداری (M.A) درباره بورس@

پایان‌نامه كارشناسی ارشد رشته حسابداری (M.A) درباره بورس|41012894|cbk50317370|پایان‌نامه كارشناسی ارشد رشته حسابداری (MA) درباره بورس
هم اکنون فایل با موضوع پایان‌نامه كارشناسی ارشد رشته حسابداری (M.A) درباره بورس آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید. تحقیق كارشناسی ارشد رشته حسابداری (M.A) درباره بورس

بیان موضوع

اصولاً واحدهای تجاری وجوه نقد مورد نیاز را جهت سرمایه‌گذاری در تحقیق‌های بزرگ از طریق استقراض و افزایش سرمایه تأمین می‌کنند. فعالیتهای تأمین مالی مباحث هزینه سرمایه و ساختار سرمایه را به دنبال دارد که از جمله موضوعات مهم در تئوری مالی می‌باشد و همواره توجه محققان را به خود معطوف داشته است. استفاده از استقراض و انتشار سهام از نظر هزینه سرمایه، میزان بهره و یا سود تقسیمی آن، مزایا و منافع هر یک و اثرات آن بر روی بازده سهام قابل بحث است. در مورد ساختار سرمایه نیز همواره این دغدغه وجود داشته که آیا می‌توان با تغییر ترکیب ساختار سرمایه از طریق فعالیتهای تامین مالی ارزش سهام در بازار را تغییر داد یا خیر.

با توجه به توضیحات فوق این سؤال مطرح است که:

آیا بین وجوه نقد ناشی از فعالیتهای تأمین مالی و بازده سهام رابطه معنی‌داری وجود دارد؟

اهمیت و ضرورت انجام تحقیق

بازار سرمایه یکی از منابع مهم تأمین سرمایه مورد نیاز جهت انجام فعالیتهای سرمایه‌گذاری می‌باشد که لازمه آن مشارکت عمومی سرمایه‌گذاران است. سرمایه‌گذاران به دنبال منافع بیشتر و یا مخاطرات کمتر هستند پس در واقع عامل اصلی فعالیت مستمر بورس اوراق بهادار با یک روند رو به رشد همانا ایجاد اطمینان در بین سرمایه‌گذاران می‌باشد. بنابراین به منظور تداوم و افزایش مشارکت عمومی سرمایه‌گذاران در امر سرمایه‌گذاری ضرورت دارد بازده سهام شرکتها مورد بررسی قرار گیرد.

تأمین مالی از جمله مسائلی است که می‌تواند بازده سهام را تحت تأثیر قرار دهد. سهامداران می‌خواهند تصمیمات تأمین مالی به گونه‌ای سازماندهی شود که بازدهی سهام آنها بیشتر شود و این پرسش برای آنها ایجاد می‌شود که انتشار سهام و استقراض چه اثری بر بازده سهام دارد و آیا این تغییرات می‌تواند به نفع آنها باشد یا خیر.

.

اهداف تحقیق

تعیین ارتباط بین وجوه نقد حاصل از فعالیتهای تأمین مالی و بازده سهام با استفاده از اطلاعات حسابداری مندرج در صورتهای مالی اساسی در جهت كمك به سرمایه گذاران، مدیران، تحلیلگران سرمایه گذاری و دیگر ذینفعان در پیش بینی بازده سهام و اتخاذ تصمیمات صحیح سرمایه گذاری (خرید و فروش سهام).

فرضیه‌های تحقیق

جریان وجوه حاصل از فعالیتهای تأمین مالی از دو دسته فعالیت ناشی می‌شود. یک دسته مربوط به سهام است که شامل صدور سهام می‌باشد و دسته دیگر مربوط به تسهیلات مالی است که شامل دریافت وام و بازپرداخت اصل آن می‌شود. لذا بررسی رابطه بین وجوه نقد ناشی از فعالیتهای تأمین مالی و بازده سهام با طرح فرضیه‌های اصلی و فرعی زیر انجام می‌گیرد:

فرضیه اصلی

بین خالص وجه نقد ناشی از فعالیتهای تأمین مالی و بازده سهام رابطه معنی‌داری وجود دارد.

فرضیه‌های فرعی

1- بین وجوه نقد حاصل از افزایش سرمایه و بازده سهام رابطه معنی‌داری وجود دارد.

2- بین خالص وجه نقد ناشی از دریافت وام و بازپرداخت اصل وام و بازده سهام رابطه معنی‌داری وجود دارد.

روش تحقیق

روش تحقیق حاضر پیمایشی- اکتشافی می باشد و از نظر ماهیت و روش از نوع همبستگی است که برای کشف همبستگی بین متغیرها به روش پس رویدادی عمل خواهد شد.

ابزار تحقیق

جهت گردآوری اطلاعات از سیستم‌های نرم‌افزاری اطلاعاتی موجود استفاده می‌شود. اطلاعات مربوط به فعالیتهای تأمین مالی از صورت جریان وجوه نقد و اطلاعات مرتبط با دارایی‌ها از ترازنامه استخراج می‌گردد. همچنین جهت تجزیه و تحلیل آماری، نرم‌افزارهای آماری مناسب مورد استفاده قرار می‌گیرد.


مطالب دیگر:
📖پاورپوینت جاذب های هلم هولتز📖جزوه آموزشی ترسیم انواع برش در قطعات صنعتی📖جزوه آموزشی روش های کالیبراسیون در نمونه برداری📖تحقیق انواع روش های رقیق سازی و تغلیط نمونه📖تحقیق بهداشت حرفه ای در یک کارخانه صنعتی📖ترجمه مقاله با عنوان Artificial Intelligence📖پاورپوینت حسابداری مدیریت (ABC ،ABM ،ABB ،TDABC)📖پاورپوینت تكنيك هاي توان بخشي ورزشي بيماران آسمي📖پاورپوینت آشنايي با اصول طب انتقال خون📖پاورپوینت استانداردهای بخش اوژانس📖پاورپوینت بررسی و تحلیل تراوش در سد خاکی فرنق با استفاده از نرم افزار SEEP/W📖تحقیق الگوریتم ژنتیک📖تحقیق سیری در آثار سعدی📖تحقیق روش های کاهش نویز در مدارهای الکترونیکی📖تحقیق هنر در نخستین سال های اسلام📖تحقیق نقش وراثت در بزهکاری📖پاورپوینت مفاهیم اساسی انگیزش📖پاورپوینت اسکولیوزیس📖پاورپوینت مهارتهاي زندگي📖پاورپوینت نکاتی در استفاده از ضدعفونی کننده ها📖پاورپوینت آناتومی و فیزیولوژی انسانی📖پاورپوینت مهاجرت به حبشه و افسانه غرایق📖پاورپوینت درس مدیریت رفتار سازمانی دکتر زهرا برومند📖پاورپوینت تشیع لندنی (شیعه انگلیسی)📖پاورپوینت تعهد سازمانی (Organizational Commitment)